- bordó
- výměník
- chromované doplňky
- pravý vývod
Tento sporák KVS MORAVIA 9100 - V s teplovodním výměníkem propojuje výhody spotřebiče určeného k vaření, pečení pokrmů, a kotle na ústřední vytápění. Materiály použité při výrobě tohoto typu jsou podobné ve srovnání s ostatními typy spotřebičů KVS MORAVIA.
Je konstruován tak, aby při zachování funkci vaření a pečeni byl použit jeho potenciál také k vytápění dalších místností. Spotřebič s teplovodním ohřívačem má vyšší obslužnost než spotřebiče bez ohřívače a proto při provozu vyžaduje vetší frekvenci přikládání paliva a roštování. Nelze nastavit stáložárný provoz. Spotřebič je vhodný pro vytápění menších bytových jednotek a chat.
Topeniště sporáku je tvořeno tradičně šamotovými cihlami a je rozdělené na dvě části pomocí litinových roštů. Toto uspořádání nabízí dvě možnosti provozu:
Teplovodní výměník je umístěn ve spodní časti topeniště, v prostoru mezi dvěma rošty. Vývody pro připojení do topného systému ústředního vytápění jsou na zadní stěně spotřebiče. Z důvodu omezeného prostoru, v konstrukci sporáku, je teplovodní ohřívač menších rozměrů a tudíž s menším obsahem vody. Proto doporučujeme sporák zapojovat do okruhu s nuceným oběhem vody (s čerpadlem).
Spotřebič s teplovodním ohřivačem nelze provozovat bez napojeni na otopný systém!
Trouba sporáku je větších rozměrů a v její výbavě nechybí mřížka a pečící plech. Má vynikající pečící schopnosti, což je dáno samotnou konstrukcí sporáku, protože plamen obtéká okolo celého obvodu trouby. Z tohoto pohledu bude tento typ vhodnější, pokud preferujete pečení a vaření před vytápěním.
Pro zabudování sporáku do kuchyňské linky je možné použít ochlazovací panely. Pokud jsou součástí linky i horní skřínky nad sporákem, je nutné je izolovat od tepla a páry, např. odsavačem par nebo jiným způsobem. Jinak by mohlo dojit k poškození linky.
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | ocel, bordó |
| Připojení na komín: | vpravo |
| Rozsah výkonu: | 6 - 10 kW |
| Nominální výkon: | 10,0 kW |
| Výkon do vzduchu: | 6,6 kW |
| Výkon do vody: | 3,4 - 7,0 kW |
| Objem teplovodního výměníku: | 10 l |
| Připojení na rozvod teplovodního topení: | 1" |
| Vývod kouřovodu: | pravý; horní / zadní / boční |
| Průměr kouřovodu: | 120 mm |
| Tah komínu (minimální): | 12 Pa |
| Palivo: | dřevo, dřevěné brikety |
| Délka polen: | 33 cm |
| Účinnost: | 85,2 % |
| Vyhřívaný prostor: | až 150 m3 |
| Rozměry (v x š x h): | 924 x 850 x 600 mm |
| Hmotnost: | 158 kg |
| Externí přívod vzduchu: | Ne |
| Spotřeba paliva: | 2,2 kg/h |
Sporák KVS MORAVIA VSP 9100.4382-V, výměník, bordó, pravý
Odkouření ke sporákům na pevná paliva zde.
Návrat na hlavní stranu GAS.CZ
| Typ | kuchyňské sporáky na pevná paliva s výměníkem |
| Materiál | ocelová |
| Účinnost | více než 80 % |
| Výkon | do 10 kW |
| Průměr kouřovodu | 120 mm |
| Vývod kouřovodu | horní, boční a zadní |
| Duální spalování | Ano |
| Kamna s výměníkem | Ano |
| Maximální délka polen | 33 cm |