- béžová
- univerzální vývod uprostřed sporáku
- chromované doplňky
- moderní, elegantní styl
Kamna KVS MORAVIA typ 9114 Sofie jsou konstruována na spalování pevného paliva, jako jsou dřevo a dřevěné brikety.
Tento typ propojuje výhody krbových kamen a sporáku, protože kromě vaření a vytápění okouzluje tím, že je možné vidět i plápolající oheň přes prosklená dvířka topeniště. Materiály použité při výrobě tohoto typu jsou podobné ve srovnání s ostatními typy spotřebičů KVS MORAVIA.
Topeniště je tvořeno tradičně šamotovými deskami o síle 40 mm a robustním litinovým dnem obloženým žárobetonem a litinovým roštem. Vzhledem k tomu, že má tento typ rozměrná vstupní dvířka do topeniště (šířka 300 mm x výška 245 mm), mohou se do něj vkládat polena až o průměru 230 mm a délce 350 mm.
Z tohoto pohledu bude tento typ vhodnější, pokud preferujete vytápění před pečením a vařením. Intenzita hoření se reguluje přívodem primárního a sekundárního vzduchu. Primární vzduch se ovládá na dvířkách popelníku pomocí vzduchové růžice. Další předehřátý vzduch je přisávám do topeniště pomocí otvorů v zadním šamotu a ovládá se táhlem, jehož zakončení je na přední stěně kamen pod dvířky topeniště. Dále se na spalování podílí vzduch, který je přisáván drážkami dvířek topeniště. Tento nelze regulovat. Vlivem přívodu těchto dalších vzduchů dochází v topeništi k tzv. dvojitému spalování, kdy jsou plyny vytvořené během hoření ještě jednou spáleny. Díky tomuto procesu dochází k efektivnějšímu využití přiloženého paliva v maximální možné míře.
KVS MORAVIA SOFIE VSP 9114 béžová
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | béžová |
| Rozsah výkonu: | 7,0 - 9,0 kW |
| Nominální výkon: | 7,0 kW |
| Vývod kouřovodu: | horní / zadní |
| Průměr kouřovodu: | 120 mm |
| Tah komínu (minimální): | 12 Pa |
| Palivo: | dřevo, dřevěné brikety |
| Délka polen: | až 35 cm |
| Účinnost: | 79,9% |
| Vyhřívaný prostor: | až 150 m3 |
| Rozměry: (š x v x h): | 725 x 850 x 575 mm |
| Rozměry topeniště: (š x v x h): | 300 x 250 x 420 mm |
| Hmotnost: | 130 kg |
| Externí přívod vzduchu: | Ne |
| Spotřeba paliva: | 1,79 kg/h |
KVS MORAVIA SOFIE VSP 9114 béžová
Výhody:
Kamna na pevná paliva KVS MORAVIA typ 9114 Sofie jsou určena k vytápění, vaření a ohřívání pokrmů. Rozměrné topeniště na palivové dřevo umožňuje použiti polen o délce do 350 mm a průměru do 230 mm.
Kamna Sofie v designu rustikálního stylu si získala již řadu zákazníků, kteří oceňují především jejich vzhled, prosklená dvířka topeniště a možnost ohřevu či vaření pokrmů díky plotně, kterou jsou tato kamna opatřena.
Kamna se hodí jak do starších tak i do moderních interiérů. Ideální je umístit tyto kamna do volného prostoru, protože jsou svou konstrukcí předurčena hlavně k vytápění. Sálavé teplo do prostoru je vyzařováno všemi směry nejvíce však zepředu a plotnou.
Odkouření ke sporákům na pevná paliva zde.
Návrat na hlavní stranu GAS.cz
| Typ | kuchyňské sporáky na pevná paliva |
| Materiál | ocelová |
| Účinnost | do 80 % |
| Výkon | do 7 kW |
| Sálavá kamna | Ano |
| Konvenční kamna | Ano |
| Průměr kouřovodu | 120 mm |
| Vývod kouřovodu | horní a zadní |
| Duální spalování | Ano |
| Terciální spalování | Ano |
| Maximální délka polen | 33 cm |