- bílá
- univerzální vývod uprostřed sporáku
- připojení na teplovodní topení
- bílá doplňky
- moderní, elegantní styl
Varný sporák s výměníkem KVS MORAVIA typ 9106 je konstruován na spalování pevného paliva, jako jsou dřevo a dřevené brikety.
Varný spotřebič s výměníkem lze použit také pro ohřev pokrmů a vaření díky plotně, kterou je opatřen. Těleso spotřebiče je plechový svařenec z plechu o síle 4 mm. Materiály použité při výrobě tohoto typu jsou podobné ve srovnání s ostatními typy spotřebičů KVS MORAVIA.
Spotřebič s výměníkem je určen pro zapojeni do systému ústředního vytápění domácnosti. Při jmenovitém tepelném výkonu 8,4 kW činí tepelný tok v teplovodní části 5,5 kW a do prostoru 2,9 kW. Objem tělesa teplovodního výměníku činí 14 litrů. Spotřebič nelze provozovat bez napojení na otopný systém!
Topeniště je tvořeno samotným výměníkem (svařenec s lamelami) a ložiskem roštu, ve kterém jsou uloženy dva litinové rošty, závěsný a ve spodní části posuvný. Posuvný vodorovný rošt se ovládá pomocí páky roštu a je určen pro snadnější čištění topeniště. Vytápění místností se uskutečňuje prostřednictvím sálavého tepla, které proudí do prostoru čelní stranou, plotnou a boky.
Zabudovaný teplovodní výměník je schopen vytápět další místnosti pomocí radiátorů, případně ohřívat vodu v bojleru. Plotna spotřebiče je určena k vaření, při provozu hřeje po celé ploše. Intenzita hoření se reguluje přívodem primárního a sekundárního vzduchu. Regulace přívodu spalovacího primárního vzduchu se provádí vzduchovou růžicí, která je součástí dvířek popelníku. Krouživým pohybem rukojetí vzduchové růžice lze regulovat přívod vzduchu a tím působit na rychlost hoření paliva a výkon spotřebiče.
Spotřebič má zajištěn i přívod sekundárního vzduchu, který proudí do topeniště litinovou deskou s otvory a také dvířky topeniště - průduchem ve spodní části tepelného krytu dvířek. Díky tomuto procesu dochází k efektivnějšímu využití přiloženého paliva v maximální možné míře..
Tyto kamna s teplovodním výměníkem nelze provozovat bez napojení na otopný systém!
KVS MORAVIA KARLOS VSP 9106 bílý
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | bílý |
| Rozsah výkonu: | 6,0 - 10,0 kW |
| Nominální výkon: | 8,4 kW |
| Výkon do prostoru: | 2,9 - 3,0 kW |
| Výkon do vody: | 5,5 – 7,0 kW |
| Objem teplovodního ohřívače: | 14 litrů |
| Připojení výměníku: | 1" |
| Vývod kouřovodu: | horní / zadní |
| Průměr kouřovodu: | 130 mm |
| Tah komínu (minimální): | 12 Pa |
| Palivo: | dřevo, dřevěné brikety |
| Délka polen: | až 30 cm |
| Účinnost: | 82,7% |
| Vyhřívaný prostor: | až 180 m3 |
| Rozměry: (š x v x h): | 330 x 490 x 250 mm |
| Rozměry topeniště: (š x v x h): | 228 x 350 x 320 mm |
| Hmotnost: | 102 kg |
| Externí přívod vzduchu: | Ne |
| Spotřeba paliva: | 2,2 kg/h |
KVS MORAVIA KARLOS VSP 9106 bílý s výměníkem
Výhody:
Varný spotřebič na pevná paliva KVS MORAVIA typ 9106 Karlos je určen pro etážové nebo klasické
ústřední vytápění, lze jej využít i k ohřevu pokrmů. Moderní design umožňuje instalaci kotle do obytných
prostorů, např. v kuchyni, v hale atd. Pro své malé rozměry je vhodný i do menších prostor.
Varný spotřebič KVS MORAVIA typ 9106 je vybaven vývodem kouřových zplodin pro napojení na komín pouze ze zadní stěny. Tento spotřebič má možnost ohřevu či vaření pokrmů díky plotně, kterou je tento typ opatřen.
Prohlášení o kontrole technického stavu
Tento spotřebič se nezařazuje do „emisních“ tříd, ale protože má zabudovaný vodní výměník a příkon vyšší než 10 kW, podléhá povinným pravidelným kontrolám dle aktuální legislativy (revize 1 x za 36 měsíců).
Odkouření ke sporákům na pevná paliva zde.
Návrat na hlavní stranu GAS.cz
| Typ | kuchyňské sporáky na pevná paliva s výměníkem |
| Materiál | ocelová |
| Účinnost | více než 80 % |
| Výkon | do 7 kW |
| Sálavá kamna | Ano |
| Konvenční kamna | Ano |
| Průměr kouřovodu | 130 mm |
| Vývod kouřovodu | horní a zadní |
| Duální spalování | Ano |
| Kamna s výměníkem | Ano |
| Maximální délka polen | 25 cm |